Yerba Mate Forum

Yerba Mate Forum (http://www.yerbaherba.pl/)
-   Naczynia i bombille - dlaczego takie a nie inne (http://www.yerbaherba.pl/naczynia-i-bombille-dlaczego-takie-nie-inne/)
-   -   PALO SANTO czy warto? (http://www.yerbaherba.pl/naczynia-i-bombille-dlaczego-takie-nie-inne/352-palo-santo-czy-warto.html)

lkulos 14-07-08 10:32

PALO SANTO czy warto?
 
wiem wiem zaraz ktos mnie opie*^rniczy ze niepotrzebnie zaczynam nowy temat jednak bardzo mnie to ciekawi cena w porownaniu do ceny tkwy jest drozsza zle czy warto?

pozatym nie wiecie gdzie w okolicach ślaska lub krakowa (jade na weekend )mozna kupic dobrej jakosci naczynko

galaxy 14-07-08 17:27

he he he czy warto.....
czekałam na moje około miesiąca..... i nie chcę innego, to był strzał w 10. Warto było czekać.

Sleepnot 14-07-08 18:25

Ja również uważam PS za dobrą inwestycję. Na tyle dobrą, że gdy kupie sobie jeszcze jedno matero, do będzie to również PS. Z autopsji (ubogiej co prawda) wiem, że najlepszy deal zrobisz kupując przez www, bo np. w herbaciarni w K-cach są dość drogie. Radzę zainwestowac w okute, bo pękają... ale i tak warto ;)

rrico 09-08-08 04:41

No i doszło PS już jakiś czas temu. Całkiem fajna rzecz, ma tylko jedną wadę: tragicznie mała pojemność. Nawet ten okuty kubek, którego używałem jest 2x większy, chociaż to też niewiele. 100 ml to deko mało jak dla mnie, używam palo tylko dla smaku sporadycznie.

Bendigo 02-09-08 15:43

Ja piję mate od niedawna, jednak mam już jako takie porównanie jeśli chodzi o smak yerby pitej z palo santo i z naczynia ceramicznego. Smak z palo santo jest delikatniejszy, mieści się w nim mniej suszu, dlatego piję w nim yerbę zazwyczaj wieczorem. Tak wygląda [url]www.latinogift.com/images/full/guampas/M100119.jpg[/url] .
Na wcześniejszą porę mam naczynko ceramiczne, yerba mate pita w nim jest mocniejsza w smaku i w działaniu też (więcej naparu mieści więc i mocniej działa). Trochę martwię się, jak czytam, że naczynka z palo santo pękają. Żeby nie przesuszyć go i nie doprowadzić do pęknięcia przechowuje je w folii. Nie wiem czy to pomoże, ale nie znam innego sposobu (nie smarowałem palo santo niczym wcześniej).

maciejslu 22-10-08 19:43

[QUOTE=Bendigo;10050]naczynka z palo santo pękają. Żeby nie przesuszyć go i nie doprowadzić do pęknięcia przechowuje je w folii. Nie wiem czy to pomoże, ale nie znam innego sposobu (nie smarowałem palo santo niczym wcześniej).[/QUOTE]

Podobno można je suszyć - czy raczej ich nie suszyć! - odkładając do góry nogami na serwetkę. Trzymanie w szczelnym worku, to chyba jednak szybsza droga do pleśni :-/

P.S. jeszcze nie mam swojego PS, ale... niedługo Gwiazdka ;-)

Ornitolog 22-10-08 19:51

no właśnie z tego co mi wiadomo, to PS nie pleśnieje, no chyba że ktos by niewiadomo jak długo trzymał w worku plastikowym to może i by coś tam sie pojawiło ale tak to nie ma czego sie obawiac:)

maciejslu 22-10-08 20:01

[QUOTE=Ornitolog;10370]no właśnie z tego co mi wiadomo, to PS nie pleśnieje, no chyba że ktos by niewiadomo jak długo trzymał w worku plastikowym to może i by coś tam sie pojawiło ale tak to nie ma czego sie obawiac:)[/QUOTE]


Do tematu pleśnienia chętnie wrócę... za jakiś rok. Wtedy może będę miał do powiedzenia coś sensownego o pleśnieniu PS. Choć wolałbym nie mieć ;-)

Ornitolog 22-10-08 20:03

to zamknij wilgotne ps w plastikowy worek na rok i odstaw na półke, po roku daj nam znać czy nadal da sie z tego pic :D

maciejslu 22-10-08 20:10

[QUOTE=Ornitolog;10373]to zamknij wilgotne ps w plastikowy worek na rok i odstaw na półke, po roku daj nam znać czy nadal da sie z tego pic :D[/QUOTE]

Jak będę miał nadmiar - to może tak zrobię. Chociaż... są chyba jakieś granice eksperymentu ;-)

Nie skazuj mnie na trzymanie mojego pierwszego PS przez rok na szafie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:05.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.3.0
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin